Účinky a použití

Záněty

Enzymy se také používají ke zvýšení účinku antibiotik při léčbě infekce. Italští mikrobiologové říkají, že tvorba biofilmu je jednou s nejrozšířenějších mechanismů bakteriální rezistence a toto je častá příčina neúspěchu léčby infekcí v endoprotézách nebo stentů.

Dělali rozličné pokusy jak zabrzdit tvorbu biofilmů a růst bakterií v nich. V sedmi různých pokusech přišli na to, že Serrapeptase vysoce zvyšuje aktivitu antibiotik a brzdí tvorbu biofilmu.

Klinické výzkumy v Evropě ukázaly, že proteolytické enzymy v kombinaci s antibiotiky, jako jsou ampicilin, tetracyklin a trimethoprim, vedou k podstatnému zvýšení koncentrace antibiotika v místě infekce a rychlejšímu hojení.

V urologii se s úspěchem využívá při léčbě cystitidy - zánětu močového měchýře a nadvarlete. Serrapeptase rozpouští tkáně, jako jizvy a blokuje chemické látky, způsobující zánět. Toto ji činí účinnou při každém onemocnění způsobeném zánětem.

Nedávné japonské výzkumy dokonce naznačily, že Serrapeptase by mohla pomoci při léčbě nebo prevenci virových onemocnění, jako AIDS a hepatitida B a C (zánět jater). Mechanismem je v každém případě schopnost enzymu přetnout nebo rozštěpit proteinový (bílkovinný) retezec na dvě nebo více částí, obvykle na určitých přesných štěpných místech. Stejným mechanismem jsou peptidázy schopny inaktivovat (zastavit činnost) HIV - virus, který způsobuje AIDS - zkrácením virových proteinů, potřebných k tomu, aby byl infekční a mohl vyvolat onemocnění.

Medicínské použití enzymů jako protizánětlivých činitelů je známo již několik let. V 50-tých letech 20. století se zjistilo, že trypsin, podán injekčně do žíly, dokáže neočekávaně zbavit příznaků zánětu z různých příčin, zahrnující revmatoidní artritidu (jedno z nejhorších zánětlivých onemocnění kloubů), ulcerózní kolitidu (zánět střeva) a atypickou virovou pneumonii (zápal plic). Následovně se zjistilo, že injekce enzymů do svalu jsou účinné v léčbě pooperačních otoků, léčení tromboflebitidy, menší zádové deformace a urychlují léčení podlitin způsobených při sportu.

Předpokládaný způsob jejich účinku je rozkládání látek, které vyvolávají zánět, potlačení otoků, aktivace fibrinolýzy, redukce imunokomplexů (komplexy protilátky a antigenu) a proteolytických modifikace molekul, které zprostředkovávají přilnutí zánětlivých buněk na jejich terč na povrchu buňky (adheze molekul je považována za významnou ve vývoji artritidy a jiných autoimunních chorob). Také se předpokládá, že účinek proti bolesti proteolytických enzymů je způsoben štěpením bradykininu, poslamolekúl zapojených v signalizaci bolesti.

Skvělé množstevní slevy!

Serrapeptázu Vám nyní nabízíme v našem eshopu za výbornou cenu v Čechách i na Slovensku. Kromě toho najdete v elektronickém obchodě Provitamin.sk množství dalších produktů, kterými jsou kvalitní kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplňky. Objednejte si enzym Serrapeptáza právě teď a obnovte své zdraví tím nejpřirozenějším způsobem.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796