Původ a účinky

Serrapeptáza

450 serrapeptase

Co je to serapeptáza ?

Serapeptáza je enzym , který produkuje přátelská bakterie žijící ve vnitřnostech bource morušového. Živé organismy si vytvářejí enzymy , aby dokázaly urychlit specifické chemické procesy. Serapeptáza je proteolytický enzym , který pomáhá vstřebávat bílkoviny.

Pro chov bource morušového je serapeptáza naprosto nezbytná pro přežití . Když totiž dokončí svou proměnu na nočního motýla , bez tohoto enzymu by zůstala uvězněna uvnitř zámotku , který je upradený z pevných vláken hedvábí . No díky účinným rozkladu vlastnostem serapeptázy s tím mola nemá žádný problém .
Zajímavostí je , že látky , s nimiž enzymy reagují , jsou velmi specifické . Díky tomu serapeptáza rozkládá jen neživé enzymy , jako např. zámotek z vláken hedvábí , a ne ty , z kterými je tvořeno tělo bource morušového .

Výhody serapeptázy

Přesto, že serapeptáza má v přírodě jen velmi specifickou roli , pomocí výzkumů bylo zjištěno , že nabízí i několik prospěšných " vedlejších " účinků pro lidské tělo . Když se tento enzym požije orálně na lačno , tak se přes zeď v tenkém střevě dostane se do krevního oběhu .

Po uvolnění do těla pomáhá odbourávat odumřelé části buněk , které jinak způsobují zánět a přílišné zatěžování imunitního systému. Také pomáhá snížit hromadění tekutin , čímž se usnadní odvod škodlivých látek z těla .

Výsledkem je , že serapeptáza rapidně snižuje zánět a zároveň urychluje regeneraci tkání . Také dokáže zredukovat bílkoviny , které tvoří tkáň jizev , krevní sraženiny , cysty , hlen , usazeniny v cévách a pod . Jak je již zmíněno výše , serapeptáza nepoškozuje živé tkáně , tedy nepředstavuje žádnou hrozbu.

Serapeptáza zmírňuje bolest a zánět

Serapeptáza dokáže zmírnit bolest i zánět. Přesněji řečeno , když se člověk zraní , bílkoviny obsažené v krevním oběhu se začnou hromadit v místě zranění . Mají za úkol zničit bakterie , nebo jiné škodlivé elementy , které by mohly infikovat ránu . No toto hromadění tekutiny způsobuje otok a zánět .

Díky serapeptáze se však nahromaděná tekutina odbourává , čímž redukuje otok a zánět , neboť z rány odstraní neživé bílkoviny a tím živým umožní pokračovat ve své roli regenerace a čištění.

Schopnost redukování nahromaděné tekutiny také napomáhá při léčbě edémů . Není divu , že tento enzym se rychle stal oblíbeným výživovým doplňkem , a to zejména pro lidi trpící záněty a otoky nosoretních dutin ( nosu , uší , krku a pod . )

Serapeptáza také dokáže zabránit uvolňování bolest vyvolávajících aminů , jako je bradykinin - tento amin zužuje cévy a způsobuje přecitlivělost nervových zakončení v ráně na teplo a dotek. Serapeptáza je tím pádem schopna redukovat bolest a přecitlivělost při zraněních .

Vzhledem k těmto prospěšné účinky je serapeptáza bezpečnější alternativou , jak dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých léků.

Serapeptáza štěpí fibrin

Serrapeptáza snižuje hromadění fibrinu v těle , čímž snižuje riziko vzniku krevních sraženin a cévních usazenin.

Fibrin je protein , který se v lidském těle tvoří při zraněních a je zodpovědný za tvorbu krevních sraženin a jizev . Když ho tělo produkuje v přiměřeném množství , tak zabraňuje přílišnému krvácení z rány , tedy podporuje srážlivost . Tato vlastnost je důležitou součástí léčebného procesu. No pokud se fibrinu vyprodukuje příliš, mohou se tvořit krevní sraženiny a tím se zvyšuje riziko smrtelných zdravotních problémů , jako např. . infarkt , mrtvice , zda hluboká žilní trombóza . Komplikace způsobené fibrinem mohou vést ik řady chronických progresivních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba , endometriózy a fibrocystické onemocnění prsu .

Výzkumy však naštěstí ukázaly , že se dá zabránit nadměrné produkci fibrinu . Řešením jsou enzymy , které ho dokážou štěpit , mezi které patří i serapeptáza . Díky této vlastnosti se stává zdraví prospěšnou v prevenci krevních sraženin , jizvení tkání a kardiovaskulárních onemocnění .

Serapeptáza dokáže také snížit počet bílých krvinek , které se produkují v důsledku respiračních zánětů . Hromadí se v místě infekce , aby zabránily šíření škodlivých bakterií , ale někdy mají tendenci přemnoží se a tím způsobují zánět .

Serapeptáza redukuje nahromaděné tekutiny a otékání

Bylo prokázáno , že tento enzym pomáhá odvádět tekutinu z otoků , které se tvoří při zraněních . Regenerace tkáně se tím značně zvýší. Proto se serapeptáza často užívá při atletických zraněních a jako prevence proti otokům po operacích . Serapeptáza také snižuje mnoho dalších sekretů jako např. . hlen , takže je vhodným doplňkem pro udržování respiračního zdraví.

Skvělé množstevní slevy!

Serrapeptázu Vám nyní nabízíme v našem eshopu za výbornou cenu v Čechách i na Slovensku. Kromě toho najdete v elektronickém obchodě Provitamin.sk množství dalších produktů, kterými jsou kvalitní kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplňky. Objednejte si enzym Serrapeptáza právě teď a obnovte své zdraví tím nejpřirozenějším způsobem.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796